پیکر تراشی

Posted in پیکرتراشی

AP 03 04 2013 43862893 L

هنگامی که کلمه پیکر تراشی (body sculpture) را در فضای اینترنت جستجو میکنید با تصاویر و لینکهایی از رشته مجسمه سازی روبرو خواهید شد ، اما جالب اینجاست که این کلمه نه تنها یکی از کلیدواژه های هنری و رشته مجسمه سازی است بلکه در علم پزشکی نیز وجود دارد .
پیکر تراشی را می توان یکی از دستاوردهای بزرگ علم پزشکی دانست که در سال های اخیر موهبت زیبایی را به تعداد کثیری از مردم هدیه کرده است اما بنا به دلیل تازگی و نو بودن هنوز در جامعه  چندان شناخته شده نیست .
پیکر تراشی به مجموعه ای از روشهای تهاجمی و غیر تهاجمی گفته می شود که بوسیله آن ها میتوان نواحی مختلف بدن را به فرم دلخواه درآورد و تناسب و زیبایی را به اندام  فرد هدیه نمود . به همین دلیل است که کلمه پیکر تراشی در علم پزشکی و هنر یکسان شده است و در هردو جا اشاره به فرم دهی و شکل دهی به اندام بوده است .

پیکر تراشی چگونه انجام می شود ؟

یکی از باورهای نادرستی که در اذهان در رابطه با پیکر تراشی وجود دارد این است که بسیاری از مراجعین تصور میکنند ، این روش تنها بوسیله یک دستگاه خاص انجام می شود  ، در حالیکه این گونه نیست . در واقع افراد مختلف بنا بر شکل ظاهری اندام خود به منظور رسیدن به تناسب اندام نیاز به تغییرات خاصی دارند و در این بین جهت پیکر تراشی ممکن است نیاز به استفاده از تکنیک های مختلفی باشد که اکثر این روش ها در بین مردم شناخته شده هستند .
جهت روشن شدن چگونگی انجام روش پیکر تراشی میتوانید خانم جوانی را تصور کنید که دارای اندامی متناسب است و فقط مشکل تجمع چربی در پهلوها دارد . در چنین حالتی پیکر تراشی برای ایشان به شکل خارج کردن چربی های پهلو با روشی غیر تهاجمی و بدون نیاز به  عمل جراحی می باشد . همچنین لازم به ذکر است که جهت خارج کردن چربی های در ناحیه پهلو ها می توان از روش هایی مانند لیپولیزر ، لیپوساکشن ، لیپو ماتیک و bodyjet استفاده نمود.هرچند که در چند سال اخیر با توجه به پیشرفت های حاصله در علم پزشکی کار با این دستگاه ها راحت تر گردیده است اما تنها عاملی که تضمین کننده موفقیت و دستیابی به نتیجه مطلوب برای مراجعه کننده است ،تبحر و تجربه پزشکی است که آن روش را اجرا میکند و نه صرفا اینکه کدام دستگاه و روش را انتخاب کرده باشد. متاسفانه این روزها شرکت های تجاری وارد کننده این دستگاه ها با استفاده از هیاهو و تبلیغاتی غیر واقعی از عدم وجود دانش کافی در بین مردم سودهای بسیاری را برده اند .

روش های مختلف پیکر تراشی به شرح زیر هستند :

•    روشهای جراحی که شامل اعمال زیر هستند :
جراحی پلاستیک سینه ( مامو پلاستی ، لیفت سینه ، ایمپلنت سینه )
جراحی پلاستیک شکم
جراحی پلاستیک ران و بازو
•    روش های تخلیه چربی بدون جراحی شامل :
لیپوساکشن
لیپولیزر
لیپوماتیک
bodyjet
•    حجم دهی به اندام ها (باسن و ساق پا و … ) با تزریق چربی و یا پروتز
•    روش های غیر جراحی شامل امبدینگ ، مزوتراپی، cavilation ، LPG و RF