تفاوت لیپوماتیک با سایر روش ها

Posted in لیپوماتیک

rthgfhghfghg

در این مقاله به تفاوت لیپوماتیک با لیپولیز، تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن، تفاوت لیپوماتیک و اولترازد می پردازیم. امروزه لیپوماتیک موثرترین و کم خطرترین روش برای درمان چربی های اضافه بدن می باشد.

 در زیر به مقایسه لیپوماتیک با سایر روش ها می پردازیم تا افراد با توجه به شناخت و آگاهی کافی قادر به تصمیم گیری و انتخاب روش درست درمان باشد .

تفاوت لیپوماتیک و لیپولیزر (لیپوماتیک یا لیپولیز)

فرق لیپوماتیک با لیپولیز در چیست ؟

در لیزرلیپولیز بافت چربی خارج شده از بدن فرد مانند بافت خارج شده در روش لیپوماتیک بصورت مایع توسط متخصص خارج گشته با این تفاوت که چربی خارج شده در روش لیزر لیپولیز قابل استفاده نمی باشد ،اما چربی خارج شده توسط لیپوماتیک برای تزریق در نواحی مختلف بدن از جمله گونه و اطراف صورت مناسب می باشد .

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن

لیپوماتیک به دلیل تخلیه چربی از زیر پوست باعث سفتی پوست نسبت به روش لیپوساکشن می شود و از افتادگی پوست جلوگیری می شود .حتی با استفاده از لیپوماتیک بیمارانی که کاندید ابدومینوپلاستی هستند می تواند وبا 2-3 جلسه لیپوماتیک از عمل جراحی خود داری نمایند و نتیجه مورد دلخواه خود را دریافت نمایند .

تفاوت لیپوماتیک و اولترازد

به دلیل عوارض ناشی از این روش مانند سوختگی ، نکروز و ... ، تقریبا در تمام دنیا این روش کاملا منسوخ شده می باشد . این روش توسط جراح طی بیهوشی کامل انجام می شود.مهارت جراح در این روش تاثیر مستقیم بر روی نتیجه نهایی داشته و اگر جراح توانایی کامل برای انجام کار را نداشته باشد ممکن است موجب پارگی عروق ، پارگی عضله و بعضا عوارض جبران ناپذیر شود .متاسفانه این روش همچنان در ایران برقرار باشد و در بعضی از مراکز از آن استفاده می شود .

در بالا به توضیح روش های مختلف پرداختیم و در آخر قابل ذکر می باشد که در تمامی روش های ذکر شده به دلیل استفاده از حرارت و ضربه امکان این وجود ندارد که بصورت یکنواخت چربی ها از بدن خارج شده باشد اما در لیپوماتیک بدلیل استفاده از امواج ، چربی ها بصوت یکنواخت از بدن خارج گشته و قابل استفاده مجدد می باشند.