آراف ترماژ چیست؟

on . Posted in جوانسازی با RF

RF Termag01.jpg

 

یکی از فناوری های جدید برای لیفتینگ پوست و کاهش چین و چروک ایجاد شده بر پوست، ترماژ است که از حرارت و سرد کردن، برای کشیدن پوست استفاده می کند.
لایه میانی پوست یا درم از پروتئینهای کلاژنی تشکیل می شود که بصورت لایه های موازی از رشته هایی به نام فیبریل ترتیب یافته اند. فیبریل ماده زمینه ای را به وجود می آورد که پوست را محکم کشیده نگه می دارد. در فرآیند پیری، لایه های فیبریل شل می شوند و نظم و ترتیب آنها دچار به هم ریختگی می شود و در نتیجه پوست آویزان خواهد شد. در روش ترماژ، لایه درم، بدون آنکه لایه بیرونی یا اپیدرم آسیب ببیند، حرارت داده می شود.


انرژی به شکل امواج رادیویی از هندپیس دستگاه به بافت درم منتقل می شود. پس از دریافت حرارت توسط درم، فیبریل های کلاژن گسیخته می شود، سپس منقبض و ضخیم مشده، در نتیجه لایه پوست زیر سطح آن سفت و کشیده می شود، پس از التیام، لایه های فیبریل دوباره شکل می گیرد و کلاژن جدید تشکیل می گردد و این پدیده پوست را سفت و کشیده تر می کند.
بلافاصله پس از انجام ترماژ ممکن است تا حدی سفت شدن پوست قابل رویت باشد ولی اثرات کامل، احتمالاً تا چند هفته و حداکثر تا ۶ ماه آینده ظهور خواهد کرد.
ترماژ RF یک درمان غیر- تهاجمی است، یعنی در این روش پوست بریده نمی شود و از انرژی تک قطبی فرکانس رادیویی استفاده می کند تا پوست بدن را سفت و موزون کرده و ظاهر آن را بهبود بخشد.

RF Termag02.jpg


تولید کلاژن جدید باعث می شود پوست شما سفت تر و پایدارتر شود و بافت کلی پوست و شکل بدن را بهبود می بخشد. برخلاف لیزر، روش ترماژ RF برای تمام انواع و رنگ های پوست مناسب است.
بطور کلی، بیماران، تحت ۸ تا ۱۰ جلسه درمانی با ترماژ RF قرار می گیرند ولی حتی با یکبار استفاده از این روش نیز می توانید بهبود در سفتی پوست خود را احساس کنید.
با گذشت زمان نتایج بهتر میشوند و شما ممکن است سفتی و لیفت پوست ناحیه مورد نظر را تا ۱۲ ماه  پس از این درمان مشاهده نمایید.

RF Termag03.jpg