جوانسازی پوست با آر اف فرکشنال چگونه اتفاق می افتد؟

 

RF1.jpg

 

درست است که پیری فرایندی طبیعی و اجتناب ناپذیر است. ولی خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی و علم، راهکارهایی برای جوانسازی پوست صورت و سفت شدن پوست آمده است. تکنولوژی های جوانسازی پوست آنقدر قدرتمند شده اند که نه تنها فرایند پیری پوست را کند تر میکند و از ایجاد چروک پوست جلوگیری میکند بلکه اگر راهکار درست توسط پزشک پوست خوب انجام شود، حتی میتوان زمان را به عقب برگرداند.
جوانسازی پوست صورت به تنهایی با انجام یک پروسیجر زیبایی و در یک جلسه امکان پذیر نیست. بلکه مجموعه ای از اقدامات در مدت زمان مناسب به جوانسازی پوست و رفع چروک های پوست کمک میکند. بطور مثال، تغذیه مناسب، عدم مصرف سیگار، هایفوتراپی، آر اف فرکشنال و ... همگی عواملی هستند که در جوان شدن پوست و از بین بردن چروکهای پوست نقش دارند. بدون شک برخی از این موارد اثربخش تر و بعضی دیگر آهسته تر به جوانی پوست کمک میکند.

 

 

کدامیک از اقدامات جوانسازی پوست صورت، واقعا موثر است؟
در میان اقداماتی که برای جوانسازی پوست انجام میشود، آر اف فرکشنال یکی از بهترین و اثربخش ترین و در عین حال کم عارضه ترین راه جوانسازی پوست است. مهمترین کاربرد فرکشنال آر اف در سفت کردن پوست (Skin Tightening) و درمان شلی پوست (Skin Laxity) است. در واقع آر اف این قابلیت را دارد که یک لیفتینگ بدون جراحی برای پوست ایجاد کند.

 

RF2.jpg

آر اف فرکشنال از چه روشی جوانسازی و سفت شدن پوست را انجام میدهد؟
آر اف فرکشنال ابزاری ایمن و مؤثر برای جوان‌سازی پوست است. با افزایش سن کلاژن پوست کاهش می‌یابد که نتیجه‌اش شلی و چین ‌و چروک پوست است. آر اف فرکشنال به این صورت عمل میکند که سوزنهای بسیار ظریف وارد پوست میشود که بین آنها امواج رادیویی مبادله میشود این مساله باعث ایجاد گرما در بخش درم پوست میشود که این گرما باعث ایجاد کلاٰٰژن جدید و اتقباض کلاژن های قدیمی میشود. کلاژن هم مهمترین عامل جوانی پوست و سفت شدن و قوام پوست است.

 

چه مراقبت هایی بعد از انجام آر اف فرکشنال باید انجام شود؟
بعد از انجام اراف فرکشنال حتما باید از کرم ضد آفتاب استفاده کرد.
تا 24 ساعت بعد از انجام آر اف فرکشنال، حمام، سونا یا استخر نروید.
خوب است شبها قبل از خواب از کرم ترمیم کننده استفاده کنید. انتخاب کرم را با مشورت پزشک انجام دهید.
از شوینده های خشن مانند صابون پس از انجام آر اف فرکشنال استفاده نکنید.
از یخ برای کاهش التهاب استفاده نکنید.

چه تعداد جلسات برای جوانسازی با ار اف فرکشنال مورد نیاز است؟
تعداد جلسات مورد نیاز را پزشک با توجه به میزان شل شدن پوست و چروک های پوست صورت تعیین میکند. اما بطور معمول تعداد جلسات بین ۳ تا ۵ جلسه  توصیه می شود. در صورتی که درمان با آر اف فرکشنال را طی چندین جلسه انجام دهید به نتایج بسیار بهتری خواهید رسید چرا که در متد آر اف صورت ، درهر جلسه درمانی تنها قسمتی از پوست درمان می‌شود و بنابراین برای پوشش دادن تمامی قسمت‌ها نیاز به تکرار پروسه می‌باشد. به همین خاطر انجام حداقل ۳ جلسه درمانی با فواصل یک ماهه برای دستیابی مزایای آر افضروری است.

RF3.jpg

آر اف فرکشنال برای چه افرادی تاثیر زیادی ندارد؟
متأسفانه آر اف بر ای افرادی که چربی زیرپوست بیش از حد یا عضلات بیش از حد سست دارند نتیجه‌ی خوبی ایجاد نمی‌کند. دلیل این است که آر اف نمی‌تواند رسوب چربی را از بین ببرد یا ماهیچه‌ها را سفت کند. همچنین آر اف فرکشنال نمی‌تواند پوست به‌ شدت افتاده را درمان کند اما خوشبختانه بسیاری از بیمارانی که با افزایش سن شاهد شلی پوست خفیف هستند می‌توانند با این درمان شلی پوست را رفع کنند. همچنین در نظر داشته باشید که هرچند RF می‌تواند تقریباً در هر جایی از بدن یا صورت که پوست دچار شلی و افتادگی است، استفاده شود اما نمی‌توان آن را در نواحی دارای خال‌کوبی استفاده کرد.