آراف ترماژ چیست؟

RF Termag01.jpg

 

یکی از فناوری های جدید برای لیفتینگ پوست و کاهش چین و چروک ایجاد شده بر پوست، ترماژ است که از حرارت و سرد کردن، برای کشیدن پوست استفاده می کند.
لایه میانی پوست یا درم از پروتئینهای کلاژنی تشکیل می شود که بصورت لایه های موازی از رشته هایی به نام فیبریل ترتیب یافته اند. فیبریل ماده زمینه ای را به وجود می آورد که پوست را محکم کشیده نگه می دارد. در فرآیند پیری، لایه های فیبریل شل می شوند و نظم و ترتیب آنها دچار به هم ریختگی می شود و در نتیجه پوست آویزان خواهد شد. در روش ترماژ، لایه درم، بدون آنکه لایه بیرونی یا اپیدرم آسیب ببیند، حرارت داده می شود.

جوانسازی پوست با آر اف فرکشنال چگونه اتفاق می افتد؟

 

RF1.jpg

 

درست است که پیری فرایندی طبیعی و اجتناب ناپذیر است. ولی خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی و علم، راهکارهایی برای جوانسازی پوست صورت و سفت شدن پوست آمده است. تکنولوژی های جوانسازی پوست آنقدر قدرتمند شده اند که نه تنها فرایند پیری پوست را کند تر میکند و از ایجاد چروک پوست جلوگیری میکند بلکه اگر راهکار درست توسط پزشک پوست خوب انجام شود، حتی میتوان زمان را به عقب برگرداند.
جوانسازی پوست صورت به تنهایی با انجام یک پروسیجر زیبایی و در یک جلسه امکان پذیر نیست. بلکه مجموعه ای از اقدامات در مدت زمان مناسب به جوانسازی پوست و رفع چروک های پوست کمک میکند. بطور مثال، تغذیه مناسب، عدم مصرف سیگار، هایفوتراپی، آر اف فرکشنال و ... همگی عواملی هستند که در جوان شدن پوست و از بین بردن چروکهای پوست نقش دارند. بدون شک برخی از این موارد اثربخش تر و بعضی دیگر آهسته تر به جوانی پوست کمک میکند.