درمان جای جوش با لیزر

Posted in دانستني هاي زيبايي

5009

 

جای جوش یادگاری ناخوشایند از دوران جوانی است که خلاص شدن از دست آن دشوار است. جای جوش یا همان اسکار آکنه زیبایی فرد را خدشه دار میکند. از این رو درمان جای جوش یکی از سوالات مهم مراجعین به مطب پزشکان پوست است.
درمان جای جوش از طریق لیزر یکی از روشهای پرطرفدار و اثربخش برای درمان جای جوش است اما خوب است بدانیم درمان جای جوش مراحل مختلفی دارد که بسته به نوع جای جوش، متفاوت است و بهتر است پزشک نوع درمان جای جوش را برایتان مشخص کند.
در این مطلب به انواع جای جوش و مراحل درمان جای جوش میپردازیم:

تزریق چربی

Posted in دانستني هاي زيبايي

Slide-Dr-Maj-copy2

چرا تزریق چربی، در برخی از موارد نسبت به ژل بهتر است؟

 یکی از علت های اصلی پیری و چین و چروک های پوستی کم شدن چربی پوست است که به دنبال این اتفاق، مشکلاتی از قبیل ایجاد شدن خط خنده، خط اشک،خط اخم، چین و چروک در نواحی از جمله روی پلک ها، اطراف چشم، گونه و شقیقه ها رخ می دهد.

آیاکمبود اکسیژن میتواند باعث ایجاد آکنه شود؟

Posted in دانستني هاي زيبايي

2ff1acc3b1c275277a0c7e19979c268e

پژوهشگران آمریکایی پس از مطالعه روی موش ها متوجه شدند که نبود اکسیژن می تواند باکتری بی ضرری را روی پوست تحریک کند و در نهایت موجب بروز آکنه شود.
پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا می گویند که بالاخره علت این موضوع را که چرا باکتری ها باعث بروز التهاب و جوش در صورت برخی از افراد می شود، کشف کرده اند و این یافته می تواند در عرض 2 سال آینده به ابداع درمان های جدید برای آکنه منجر شود.
محور تمرکز مطالعه جدید این بود که تقریبا همه قسمت های پوست انسان ها در تمام مدت آکنده از باکتری است و این باکتری ها اولین خط دفاعی علیه میکروب های مهاجم به شمار می روند.

 

لکه های کبدی چیست؟

Posted in دانستني هاي زيبايي

fade-freckles-dark-spots

از نظر پزشکی به این بیماری "LENTIGO" یا لکه های پیری می گویند. لکه های قهوه ای روشن یا تیره ای که روی صورت یا پشت دست ها ظاهر می شوند و شبیه کک و مک بزرگ است که اندازه آنها شاید به 5/2 سانتیمتر هم برسد.

این لکه ها بیشتر در چه افرادی پدیدار می شود؟

این لکه ها بیشتر در افراد مسن و میانسال و افرادی که بیشتر در معرض آفتاب بوده اند ظاهر می شود .

 

پاکسازی پوست چرب یا جوش دار

Posted in دانستني هاي زيبايي

shutter
- دوبار در روز پوست خود را بشویید نه بیشتر! بسیاری از مردم فکر می‌کنند که با شستشوی بیشتر پوست، وضعیت پوست‌های چرب و جوشی بهتر می‌شود. این اشتباه است زیرا می‌تواند باعث تحریک بیشتر پوست و خشکی و شکنندگی پوست گردد.
- شستشوی در صبح برای این است که پوستتان از باکتری‌هایی که در طول شب روی پوست ایجاد شده است پاک شود. شستشو در هنگام شب، باعث پاک شدن آلودگی‌ها ، گرد و خاک و آرایش می‌شود. اگر در بین روز فکر کردید که نیاز دارید تا پوستتان را بشویید فقط پوست خود را با آب ولرم آبکشی نمایید و از هیچ گونه پاک کننده‌ای استفاده نکنید.