دانستنی میکرودرم

Posted in ميكرودرم

bbt-inuse-close orig


میکرودرم ابریژن بسیار سطحی عمل می‌کند و کمی در شفافیت پوست موثر است. اثر این روش پایدار نیست و به تکرار نیاز دارد. پوست افرادی که میکرودرم انجام می‌دهند، چندهفته‌ای شفاف می‌شود اما بعد از آنکه اثر آن از بین رفت، مشکلات پوستی برمی‌گردد و لک‌ها و جوشگاه‌ها ظاهر می‌شوند مگر آنکه میکرودرم در کنار سایر درمان‌ها به‌کار گرفته‌شود. یعنی بعد از انجام آن نیاز است بیمار دارو و درمان‌های موضعی و خوراکی داشته باشد تا لک‌های از بین رفته، دوباره برنگردند.

مضررات میکرودرم

اگر پوست مراجعه‌کننده تیره باشد یا میکرودرم عمیق انجام شود و پوست تحریک شود، ممکن است لک و تیرگی ایجاد کند. میکرودرم باید ظریف و سطحی باشد. برخی پزشکان به قدری این کار را بد انجام می‌دهند که باعث زخم شدن پوست می‌شوند و این زخم بعدها لک‌های بدی روی پوست باقی می‌گذارد.

مراقبت های بعد انجام میکرودرم

استفاده از میکرودرم چون باعث افزایش ضخامت و افزایش میزان سنتز کلاژن در بافت زیرین پوست می‌شود، مفید است. فردی که از این روش‌ها استفاده می‌کند زودتر زیرآفتاب می‌سوزد اما پوستش در طولانی‌مدت نازک و شکننده نمی‌شود. در تمام اقدام‌هایی که برای زیبایی پوست انجام می‌گیرد، چون لایه‌های سطحی مرده پوست برداشته می‌شوند، اثر حفاظتی آن در برابر آفتاب کمتر خواهد شد. به همین دلیل بعد از انجام پیلینگ، میکرودرم یا لیزر لازم است حتما از ضدآفتاب خوب و مناسب استفاده شود.

سن مناسب انجام میکرودرم

منع سنی ندارد و با توجه به نیاز از ۱۷ تا ۲۰ سالگی به بعد می‌توان آن را انجام داد اما بهتر است در دوران بارداری و شیردهی به دلیل پودراکسیدانی که دارد، استفاده نشود. افراد مبتلا به عفونت‌های حاد صورت، جوش‌های شدید یا تبخال نیز بهتر است این کار را انجام ندهند.