رفع چاقی موضعی به روش مزوتراپی

Posted in مزوتراپی - پوست

mezot
 داروهای مورد استفاده در درمان چاقی به روش مزوتراپی باعث شکستن سلول های حاوی چربی و آزادسازی آن ها می شوند . این سلول ها چروکیده  و تخریب می شوند و چربی موجود در آن ها به درون جریان خون و لنف راه یافته و از طریق روده ها و کلیه ها از بدن دفع می شود.

 داروهایی که برای درمان چاقی موضعی استفاده می شوند، سوخت  و ساز را در منطقه تزریق افزایش می دهند ، همچنین باعث افزایش گردش خون در آن ناحیه می شوند و از این طریق باعث دفع آن ها  می شوند. یعنی در مزوتراپی به جای برداشتن چربی، متابولیسم بدن و سلول ها تحریک می شوند و بدن به  طور طبیعی برای از بین بردن چربی ها شروع به فعالیت می کند.

چون در این روش بر خلاف روش هایی مانند لیپوساکشن دفع چربی به آرامی صورت می گیرد و همچنین برای جلوگیری از شل شدگی و افتادگی پوست ، از داروهای مخصوصی استفاده می شود، علاوه بر از بین بردن چربی ها پوست را نیز محکم و سفت می کند. می توان گفت که با توجه به این که در این روش نیاز به بیهوشی و خطرات عمل جراحی و گذراندن دوره نقاهت بعد از عمل وجود ندارد و همچنین از دوزهای اندک دارو آن هم نه به صورت سیستمیک بلکه به صورت موضعی استفاده می شود و هزینه نسبی کمتر دارد، مزوتراپی در زمینه تناسب اندام به عنوان جایگزین مناسبی برای اعمال جراحی مثل لیپوساکشن می تواند به کار برود.

با مزوتراپی می توان چربی شکم، چربی های موضعی کنار ران و پهلو و غبغب را از بین برد. مساله بسیار مهم در کاهش وزن به روش مزوتراپی این است که بیمار باید شاخص توده بدنی (BMI) زیر 30 داشته باشد تا بتواند از مزوتراپی در زمان چاقی موضعی استفاده کند چنانچه این عدد زیر 25 باشد، یعنی فرد وزن طبیعی دارد و نیازی به رژیم غذایی ندارد و اگر این عدد بین 25 و 30 باشد بیمار باید در کنار رژیم غذایی از روش مزوتراپی استفاده کند.

معمولا افراد چاق به دنبال روش هایی آسان و بی زحمت برای کاهش وزن هستند. این روش تاثیر غیرمعقول و معجزه آسا برای کاهش وزن ندارد بلکه یک تاثیر منطقی و محدود دارد، بنابراین برای افراد خیلی چاق توصیه نمی شود.