ژل یا فیلر صورت، لب، زیر چشم

Posted in تزريق فيلر

Pretty-lady-smiling-with-ahnds-on-face

فیلرها یا پرکننده‌ها موادی شبیه ژل هستند که برای حجم دادن به قسمت هایی از صورت که شامل شیارهای عمیق شده پوست، چروک‌ها، برجسته کردن لب‌ها و گونه‌ها، پر کردن جای جوش و لیفتینگ پوست به کار می‌روند. ازآن جایی که فیلر‌ها می‌توانند باعث حجم دهی خوب و نتایج قابل رویت در همان جلسه شوند و نیز هزینه و سختی کمتری از انجام جراحی‌های زیبایی دارند، لذا امروزه در جوان سازی پوست با استقبال بسیاری رو به رو گردیده اند .

 برجسته سازی لب با فیلر :

برجسته سازی لب یکی از شایع ترین و پر درخواست ترین روشهای جراحی زیبایی است . با افزایش سن ، پری لبها ( که باعث می شود لبها جوان و برآمده باشند ) از بین می رود . همچنین با افزایش سن لبها باریک و نازک شده و چین های کوچک در حاشیه لب بوجود می آید . امروزه بیشتر افردای که درخواست برجسته سازی لب را دارند ، خواهان پری و برآمدگی بیشتر همراه با حفظ ظاهر طبیعی لبها هستند .

توازن در صورت شامل لبها و حداکثر پری طبیعی آنها و هماهنگی بــا بافتــهای اطراف آنــها می باشد . فاصله بین لب تا بینی بسیار مهم است . هماهنگی بین قسمت مرکزی لبها و گوشه های آن نیز مهم است .

وقتی فردی درخواست برجسته سازی لب را دارد ، نکته ای که باید در نظر بگیرد این اسـت که ساختمان طبیعی لب وی چگونه است و تا چه حجمی می تواند ژل تزریقی کند تــا تــوازن صورتش را بهم نزند .

کاندید مناسب برای برجسته سازی لب :

اگر فردی مقصد برجسته سازی لب را دارد،‌ ضروری است وضعیت سلامتش خوب باشد.

اگر فردی دچار ، تب خال ، زخم ، بعضی بیماریهای خاص نظیر دیابت، لوپوس ، اختلا لات بافت همبند و اختلا لات انعقادی می باشد ، بایستی بطور کامل پزشک معالجش را در جریان بگذارد .

کاندید خوب برای برجسته سازی لبها کسانی هستند که انتظارت واقع گرایانه داشته باشند. ژلها می توانند ظاهر طبیعی شما را بهبود بخشند، اما باعث تغییرات ریشه ای و اسـاسی در ظاهر شما نمی شو ند .

بهترین روش رفع گودی و کبودی زیر چشم با فیلر:

در بعضی از افراد حتی در سنین پایین گودی زیر چشم ها به صورت ارثی و یا در اثر لاغری دیده می شود. گودی زیر چشم ها بدلیل کاهش بافت زیر پوست می باشد و با کرم و با داروی خاصی قابل بر طرف کردن نمی باشد . جهت رفع این گودی می توان از فیلر های مصنوعی مانند انواع ژلها و یا فیلرها طبیعی که همان چربی است استفاده کرد ژلها باید مناسب برای تزریق در زیر چشم باشد و با سوزن تزریق نگردد چون امکان اینکه خطراتی از نظر وارد شدن ژل به داخل رگهای چشم را داشته باشد ، وجود دارد بنابراین جهت تزریق این ژلها از میکرو کانولاهای مخصوص استفاده می شود که احتمال نفوذ به داخل رگ نداشته ، وخطری نیز برای چشم بدنبال نخواهد داشت.

مهم است که بدانیم

فیلر‌های تزریق شده به پوست دایمی نیستند و برای حفظ وضعیت نیازمند به تزریق دوباره هستید اما علاوه بر طول عمر تعریف شده هر نوع فیلر، روند سالمند شدن پوست شما و این که بدن شما چه قدر سریع فیلر را تجزیه خواهد کرد، فواصل تکرار دوباره فیلر را تعیین می‌کند. اگر شما تصمیم به درمان دوباره نداشته باشید ظاهر چروک‌ها به وضعیت اولیه بر می‌گردد و حجم گونه‌ها و لب‌ها کاهش می‌یابد. برای جلوگیری از عوارض جدی، در انتخاب پزشک متخصص و مورد اعتماد خود دقت نمایید چرا که عدم مهارت و دانش کافی در انجام تزریق و نیز استفاده از انواع متفرقه و ارزان قیمت فیلرها می‌تواند عواقب جدی بدنبال داشته باشد.