نکته های مهم بعد از تزریق بوتاکس که ممکن است پزشک به شما نگفته باشد

Posted in بوتاكس

 تزریق بوتاکس - دکتر فرزانه مجیدی

 

هر روز بر تعداد افرادی که به بوتاکس اعتماد میکنند و از این ابزار زیبایی استفاده می کنند بیشتر میشود. اما بسیاری از افراد به دلیل اینکه پزشکان زیبایی فرصت کافی ندارند، مراقبت های پس از تزریق بوتاکس را بخوبی نمی دانند.
تزریق بوتاکس همواره یکی از پرطرفدارترین اقدامات زیبایی برای پیشگیری از ایجاد چروک های عمیق صورت می باشد و حالت دادن به صورت می باشد. بعضی از افراد با تزریق بوتاکس ابروهایشان را بالامیکشند یا به نوک بینی فرم میدهند.

بوتاکس زیر بغل چیست؟

Posted in بوتاكس

Botox - HyperHydrose03.jpg


بطور طبیعی میزان متعادل تعریق به کاهش درجه حرارت بدن کمک می نماید ولی در بعضی افراد غدد عرق دارای فعالیت بیشتری می باشند و این موجب ایجاد بوی نامطبوع و ظاهری نامناسب بویژه در فصول گرم سال می شود. تفاوت این وضعیت با پر کاری تیروئید در این است که در پرکاری تیروئید تمام بدن دارای درجاتی از افزایش تعریق می باشد ولی در این افراد، نقاط خاصی از بدن مثل کف دست و پا و یا زیر بغل دچار تعریق شدید می شود که ناشی از هیجانات روحی و استرس می باشد و به این حالت هایپرهیدروز گفته می شود. تفاوت دیگر در نوع تعریق است که در این وضعیت تعریق بصورت سرد حس می شود و در پرکاری تیروئید بصورت گرم احساس می گردد.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

Posted in بوتاكس

Botox injection

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

1-  ۲۰ دقیقه بعد از تزریق بوتاکس باید با حرکات عضلات صورت  ، بوتاکس را بیشتر در عضلات منتشر کرد .
2- حداقل تا ۷ ساعت بعد از تزریق بوتاکس نخوابید .
3- برای عدم انتشار بوتاکس در نواحی ناخواسته تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق استحمام نفرمایید و همچنین از نوشیدنی های خیلی داغ پرهیز کنید.
4- تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق ورزش نکرده و از برداشتن اجسام سنگین پرهیز کنید .
5- اگر بعد از تزریق بوتاکس متوجه کبودی در محل آن شدید با قطعه یخی کوچک محل را کمپرس نمایید .

زمان مناسب تکرار تزریق بوتاکس

Posted in بوتاكس

4457544 orig

آیا صورت شما نیاز به بوتاکس داد  یاخیر ، لازم است در حالت اول جلوی آینه بدون اینکه پیشانی خود رامنقبض کنید در حالت عادی به خودتان نگاه کنید اگر در این حالت در هر کدام از نقاط فوق یعنی اخم و پیشانی و دورچشم چروک داشتید این بدان معنا است که شدت چروک شما شدید است یا در حال شدید شدن است  .

 

بوتاکس برای بالابردن ابرو و کم شدن پف چشم

Posted in بوتاكس

Cosmetic-injection-of-to-the-p-28301627

بالا کشیدن ابرو با بوتاکس

بوتاکس با شل کردن عضله هایی که پیشانی را به سمت پایین می کشند، کار می کند. وقتی بوتاکس به عضله های اخم و کنار ابرو تزریق می شود، عضله ها شل می شود و کشیدن پوست پیشانی به سمت نزدیک بینی را رها می کند و پوست پیشانی می تواند بالا برود. خط اخم نیز کاهش پیدا می کند.
وقتی بوتاکس به بخش بالا، جانبی یا خارجی عضله حلقوی چشم، عضله بالایی دور چشم تزریق شد، عضله شل می شود قسمت خارجی پیشانی را به پایین نمی کشد و پوست پیشانی می تواند بالا برود.
دو عضله بزرگ در پیشانی، عضله های فرونتالیس، پیشانی را نگه می دارند و به سمت بالا می کشند. عضلات اخم و دورچشم برخلاف عضلات فرونتالیس پیشانی را به سمت پایین می کشند. وقتی عضلات دورچشم و اخم توسط بوتاکس شل شدند، عضله فرونتالیس می تواند به خوبی پیشانی را بالا بکشد.
بوتاکس توانسته باعث بالابردن ابرو شود که اثر آن را پس از دو هفته می توانید مشاهده کنید. به پیشرفت قابل توجه و سفت شدن پلک های بالایی، صاف و جوان شدن ناحیه اخم بین ابروها  و کاهش چین و چروک دور چشم توجه کنید که باعث جوان و باطراوت شدن ظاهر صورت می شود.
افرادی که به دنبال بهبود سریع و آسانی در ظاهر کلی ابروهای خود هستند، می توانند از بین مواد تزریقی  مختلف انتخاب کنند. برای ترمیم جزئی که برای افرادی که پلک های سنگینی ندارند مناسب است، بوتاکس انتخاب خوبی می تواند باشد.
با تزریق بوتاکس به عضلات پایین آوردن ابروها، عضلات ضعیف می شوند و ابروها بالا برده می شوند. هدف جلوگیری از تغییر شکل ابروها توسط عضلات در طول زمان است.
مواد پرکننده موجود در بازار می توانند دم ابرو را بالا ببرند، در حالی که ماده Sculptra در بالا بردن ابروی افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که افتادگی ابروی زیادی دارند . همه چیز بستگی به این دارد که ابرو چقدر نیاز به ترمیم دارد. این روش های درمانی غیرتهاجمی هستند و با افزایش سن بیمار باید در طول زمان مجددا انجام شوند.

تزریق بوتاکس برای متوقف سازی و درمان چین و چروک دور چشم  فوق العاده است. همچنین می توان از بوتاکس به عنوان "لیفتینگ ابروی تزریقی" استفاده کرد تا کمی ابرو را بالا برد و خطوط افقی روی پیشانی را حذف کند تا صورت ظاهری جوان تر و آرام تر داشته باشد.
درمان در عرض چند دقیقه صورت می گیرد و نتایج آن حداقل برای سه تا چهار ماه طول می کشد. بسیاری از بوتاکس در صورتی که به درستی تزریق شده باشد باعث می شود ابروهای شما به شکل نامحسوس و در عین حال موقتی بالا برود و زمان بهبودی یا از کارافتادگی ندارد.
بوتاکس تنها یک روش درمانی برای ترمیم چین و چروک دور چشم و ابرو نیست، بلکه همچنین نیاز به جراحی لیفتیک ابرو را به تاخیر می اندازد.

روش انجام تزریق بوتاکس

در صورتی که نحوه ی تزریق بوتاکس به درستی تزریق شود، بدون درد است. قبل از تزریق باید یک کرم بی حس کننده روی پوست کنار ابرو استعمال شود. همچنین باید  قبل از تزریق با استفاده از یک یخ یا غلطک تیتانیوم سرد پوست و عضلات مجاور را خنک کرد.
وقتی این روش ها بکار گرفته می شود، اغلب بیماران حتی درد تزریقات را احساس نمی کنند.

تزریق بوتاکس  برای کاهش پف چشم

هنگامی که پف زیر چشم ایجاد می شود، بسیاری از خانم ها نگرانی زیادی از خود در این رابطه نشان می دهند و این موضوع در حالی است که این مسئله ممکن است برای همه مردان و زنان بطور مشابه ایجاد شود. پف زیر چشم باعث می شود چشم ها ظاهر ورم کرده و خسته داشته باشد و با توجه به میزان شدت مشکل ایجاد شده، ورم زیر چشم می تواند باز کردن یا بستن کامل چشم ها را دشوار نماید. دلایل مختلف و متعدد برای پف زیر چشم وجود دارد که بعضی از آنها قابل اجتناب و بعضی دیگر غیر قابل اجتناب هستند. به هر حال امروزه بسیاری از روش های مختلف برای درمان پف زیر چشم وجود دارد که از آنها می توان برای کاهش و حذف این مشکل استفاده کرد. در این مطلب، چگونگی رفع پف چشم با بوتاکس را توضیح میدهیم.

بوتاکس

از تزریق بوتاکس در نواحی زیر چشم می توان برای از بین بردن پف زیر چشم استفاده کرد. بوتاکس یک روش درمانی موثر برای رفع پف زیر چشم است. بوتولینیوم یا بوتاکس یک ماده پروتئینی است که در هنگام تزریق به عضلات می تواند باعث فلج موقت و صاف شدن عضلات شود. به این ترتیب تزریق بوتاکس می تواند باعث کشیده شدن بافت زیر پوست و صاف شدن آن و نیز رفع چین و چروک های پوست بیمار شود. حداکثر نتایج این روش درمانی را می توان با گذشت 1 یا 2 هفته پس از تکمیل درمان مشاهده کرد و این نتایج برای 3 تا 6 ماه دوام و ماندگاری دارند. در صورتی که این روش درمانی توسط یک فرد با تجربه انجام شود، کاملاً بی خطر است و می تواند یک ظاهر جوان برای بیمار ایجاد کند. به هر حال اگر تزریق های انجام شده در عضلات در محل های نامناسب یا به مقدار بیش از حد انجام شود، ممکن است باعث افتادگی موقت پلک گردد.