سوالات متداول لیزر لیپولیز

Posted in لیزر لیپولیز( رفع چاقی موضعی )

1450741955

معمولا افراد قبل از اینکه دست به کاری بزنن همیشه سوال هایی در ذهن خود نسبت به فعالیت یا موضوع مورد نظر دارند که پاسخ به این سوال ها آنها را در انتخاب راه رسیدن به هدف مورد نظر یاری می کند . در ادامه به برخی از سوال ها که در مبحث لیزر لیپولیز بیشتر

 مطرح می باشد می پردازیم .
آیا لاغری با لیزر لیپولیز نیاز به بستری دراز مدت و دوره نقاهت طولانی دارد ؟
در لیپولیز به دلیل استفاده از فیبر نوری برای تخریب سلول های چربی بصورت همزمان عروق خونی کوچک بسته می شوند و از شدت خونریزی در بیمار و همچنین از تورم و کبودی بیش از حد کاسته می شود . به همین دلیل لاغری با لیزر نیاز به بستری طولانی نداشته و دوره نقاهتی به مدت نهایت 1هفته را دارا می باشد .
آیا لاغری با لیزرلیپولیز با لیپوساکشن مکمل یکدیگر می باشند ؟
خیر . لیپولیز برای لاغری درست است که برتری هایی نسبت به روش قدیمی تر لیپوساکشن دارد اما در بعضی از مواقع متخصصان ترجیح می دهند که از هر دو روش به صورت همزمان استفاده نمایند ).زمانی که میزان چربی ذوب شده بیش از 500mgباشد(
عمل لیزر لیپولیز برای چه قسمت هایی از بدن مناسب می باشد ؟
برای قسمت هایی که بصورت یکنواخت چاق باشد اعم از گونه ، شکم ، باسن ، پهلوها و....
آیا درمان لیزر لیپولیز برای تمام چاقی ها راهی مناسب می باشد ؟
خیر . به طور کلی چاقی در افراد به سه دسته تقسیم می شود . دسته اول افرادی هستند که بصورت موضعی چاق می باشند و به طور کل این افراد را نمی تواند به عنوان یک فرد چاق در نظر گرفت ، لیپولیز برای این دسته از افراد روش مناسبی می باشد . دسته دوم افرادی می باشند که بدن آنها بصورت یک دست چاق می باشد لاغری با لیپولیز برای این دسته افراد روش مناسبی نیست و به آنها توصیه می شود که از حرکات ورزشی ورژیم غذایی مناسب به همراه لیپولیز استفاده نمایند . دسته سوم افرادی هستند که علاوه بر وزن بالا ، چربی ها بصورت یکنواخت در بدن آنها منتشر نشده است ، به این دسته از افراد توصیه می شود که از جراحی های کوچک کننده دستگاه گوارش به همراه رژیم غذایی مناسب استفاده نمایند .
آیا لیپولیز برگشت دارد؟
باید گفت که وقتی سلول های چربی از بین میرود دیگر جایگزین نمیشود و بازگشت پذیر نیست اگر شما رژیم خود را رعایت نکنید سلول های باقی مانده از چربی شما بزرگ می شود پس توجه داشته باشید که جراحی لیپولیز بازگشت پذیر نیست.