درباره جراحی پلک، بیشتر بدانید

on .

 

Jarahi Pelk02.jpg


از نظر زیباشناسی چشم ها مهمترین جزو صورت هستند. چشم ها نشان دهنده سن فرد و منعکس کننده حالات هیجانی و خلقی وی هستند. متاسفانه چشم ها و پلک ها زودتر از سایر اجزای بدن ، علائم پیری را نشان می دهند. به دلیل همین حساسیت ، هر روز افراد بسیاری با استفاده از جراحی زیبایی پلک چشم ، اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده و از زندگی خود لذت بیشتری می برند.
چشمها دریچه ارتباط ما با جهان خارج هستند و نقش اساسی درروابط اجتماعی ما بازی می کنند. معمولاً در روابط انسانی نگاه کردن به یکدیگر نخستین قدم است. به همین دلیل ظاهر چشمها به افراد تأثیر زیادی در قضاوت اولیه دیگر ان نسبت به فرد و همچنین اعتماد به نفس خود فرد دارد. باافزایش سن ، تغییراتی درساختمان پلکه ایجاد میشود که باعث میشود فرد ظاهری سالخورده و خسته پیدا کند. بخش عمده این تغییرات عبارت است از:


- ایجاد چروک های ظریف در اطراف پلک ها
- کش آمدن و شل شدن پوست و عضلات پلک ها
- تجمع چربی اضافه در زیر پوست پلک ها
مجموع این تغییرات باعث می شود چهره فرد سال خورده و خسته به نظر برسد. به علاوه در صورتی که این حالات شدید باشد می تواند با مسدود کردن میدان دید جانبی بر عملکرد بینایی فرد نیز تاثیر بگذارد.
جراحی اصلاحی پلک یک جراحی زیبایی است که به منظور اصلاح این تغییرات و ایجاد ظاهری جوان تر و شاداب تر انجام می شود. این عمل معمولا در بی حسی موضعی انجام میشود . در صورت لزوم پلک بالا و پایین را میتوان همزمان عمل کرد. مدت زمان عمل پلک بالا حدود یک ساعت و پلک پایین حدود یک ساعت و نیم میباشد.

 

Jarahi Pelk04.jpg

 

عمل جراحی زیبایی پلک بالا:

برش، درست روی چین طبیعی پلک داده می شود لذا احتمال اینکه بعد از جراحی زیبایی پلک چشم، جای برش روی پلک ها  بماند، فوق العاده کم است. بعد از برداشتن از پوست و نسج زیر پوستی، در صورت لزوم کیسه های چربی نیز برداشته شده و محل برش با نخ بسیار نازک دوخته می شود.

جراحی زیبایی پلک پایین:

اگر میزان پف پلک پایین و بیرون زدگی چربی های آن زیاد باشد، محل برش کاملا زیر خط مژه ها خواهد بود تا جای اسکار آن مشخص نباشد . در این صورت علاوه بر خارج کردن چربی های اضافه می توان پوست اضافی پلک را نیز چید اما اگر میزان بیرون زدگی چربی ها خیلی زیاد نباشد و پوست پلک نیز در حد معمول باشد می توان چربی ها را از طریق برشی واقع در سطح داخلی پلک خارج کرد. مزیت این نوع جراحی زیبایی پلک آن است که روی پوست هیچ برشی وجود ندارد و ضمنا بهبودی و ترمیم آن نیز سریع تر است.
بعد از اتمام عمل نیازی به پانسمان کامل چشمها نمیباشد و تنها قسمت بخیه خورده شده چشم با یک چسب باریک پوشانده میشود. این چسب پس از یک روز برداشته شده و تا کشیده شدن بخیه ها در روز هفتم باید از پماد مخصوص برای حفاظت از زخم استفاده کرد.

Jarahi Pelk05.jpg

بعد از جراحی زیبایی پلک، ممکن است اطراف چشم قدری متورم و کبود شود.
در عمل جراحی زیبایی پلک، خشکی چشم نیز معمول است که برای برطرف کردن آن می توانید از قطره اشک مصنوعی استفاده کنید .
تورم و کبودی اولیه در عرض یکی دو هفته برطرف می شود اما چند ماه طول می کشد تا نتیجه نهایی عمل جراحی زیبایی پلک ظاهر شود. محل برش جراحی پلک به تدریج کم رنگ می شود و ممکن است تا یک سال به طول بینجامد تا محل برش به طور کامل برطرف شود. نتیجه عمل زیبایی پلک، دائمی است. با این وجود زمان در حال گذر است و بدیهی است که گذشت زمان می تواند بر روی تمام بدن از جمله بر روی پلک های عمل شده نیز تاثیر بگذارد.