بدتر شدن جوش صورت با این عوامل

Posted in دانستني هاي زيبايي

img-acne

ژنتیک :

اگر این استعداد را داشته باشید حتما مبتلا خواهید شد، پس از والدینتان درباره این مساله سوال کنید. اگر خانمی میگوید حتی پس از بچه دارشدن هم جوش میزده و در میانسالی از دست آنها خلاص شده، دختر خانم هم باید این موضوع را بپذیرد و با صبر و حوصله درمانها ر ا ادامه دهد.

سهل انگاری:

 بسیاری از جوانها تا وضعیت جوش هایشان بهتر میشود در مصرف داروها سهل انگاری میکنند. در حالی که باید مصرف داروهای خوراکی یا موضعی حتی در صورت بهبود کامل، باید به صورت دوز ادامه دار باشد. چون تا زمانی که فردی استعداد ژنتیکی دارد، پوست آماده جوش زدن است.

 کم طاقتی:

 اثربخشی درمانهای دارویی زمانبر است و 6 ماه تا یک سال زمان میبرد تا نتیجه بخش بودنش را نشان دهد. نباید منتظر باشید داروی آکنه مانند یک مسکن عمل کند و سردرد شما را در عرض یک ساعت مداوا کند.

استرس:

مدام جلوی آینه ایستادن و حرص خوردن روند درمان را مختل میکند. استرستان را مهار کنید تا پوست بهتری داشته باشید.

 پوست چرب:

بروز جوش ها در افرادی که پوست چربی دارند بیشتر است. به همین علت ضمن اینکه باید این واقعیت را بپذیرند حتما نسبت به دیگران در شستش پوست صورت دقت کنند. استفاده از صابونها و محصولات مناسب به این افراد توصیه میشود.

 دستکاری:

 قابلیتها و ویژگیهای پوست افراد با هم متفاوت است به همین دلیل جای جوش روی پوست برخی افراد میماند ولی آنچه نباید فراموش کرد این است که مهمترین علت ماندن جای جوش، دستکاری آن است.

تغذیه بد:

کسی که جوش میزند باید عادتهای خود را بشناسد مثلا اگر میبیند با خوردن شکلات یا فستفود جوش میزند این پرهیز غذایی را رعایت کند.

 شغل:

 محیط کار شما میتواند در تشدید آکنه موثر باشد. بخار غذاها و بخارهای چربی که از داغ کردن روغن و... ایجاد میشود با جوش های شما تماس پیدا میکند و باعث تشدید آن میشود. با تهویه مناسب و بازگذاشتن پنجره به خودتان کمک کنید. اگر آکنه شما شدید است و تحت درمان هستید و دوست دارید نتیجه مناسبی بگیرید باید از قرار گرفتن در چنین محیطهایی تا حد امکان بپرهیزید تا آکنه تان تشدید نشود.